Kısa veya uzun süre araç ihtiyacınız varsa satın almak yerine kiralamanız size bir çok alanda avantaj sağlayacaktır. Her ne kadar bankalar finansman anlamında rahatlık sağlıyor olsalar da son zamanlarımızda Trabzon’da da araç kiralamalarında büyük bir artış olmaktadır. Trabzon oto kiralama avantajlarından en önemlisi araba satın aldığınız zaman zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekir. Araç kiralamasında böyle bir işlem uygulamanıza gerek kalmaz. Bunun dışında en önemlisi de bakım ve tamir masrafları sizin cebinizden çıkmamaktadır. Araba satın aldığınız zaman kasko yaptırırken de bütçenizi sıkıca bir gözden geçirmeniz gerekecektir. Böyle durumlarda cebi zorlayacağından araç kiralamak bu zamanda daha uygun gelmektedir.

Trabzon araç kiralama yapmak isteyen herkese firmamız tarafından sınırsız ve memnuniyet orantılı hizmet verilmektedir. Bu yüzden her daim müşterilerimiz tarafından tercih edilmekten firma olarak mutluluk duymaktayız. Konumuza dönecek olursak araç kiralamayı tercih ettiğiniz zaman dilediğinizde kiralamış olduğunuz aracı değiştirmeye yönelik özgürlüğünüzü korumuş olursunuz. Alım satım işlemlerinde vakit kaybetmeden dilediğiniz araca sahip olursunuz. Sigorta ve operasyonel işler tarafından araç kiralamada zorunlu trafik sigortası olmakla beraber tüm sigorta maliyetleriniz firmamız tarafından karşılanır. Ayrıca kiralamış olduğunuz araçla kaza gibi durumlarda firmamız olduğunuz yere gelerek aynı aracı size teslim edip, kazayla ilgilenmektedir. Siz herhangi bir işle uğraşma durumunda kalmazsınız.

Trabzon rent a car araç kiralama avantajlarından bir tanesi de araç satın alma da amortisman ayırma açısından avantaj sağlıyor olsa bile KDV maliyet karşınıza gelir. Araç alımında ödenen KDV indirim şeklinde değerlendirmeye alınmamaktadır. Maliyet ya da gider olarak gösterilir. Araç kiralamasında ise firma adına kesilmiş olan aylık kira faturasında bulunan KDV miktarı, bir sonraki ay ödenmektedir. Aylık kira bedelinin hepsi 3 aylık bir bilanço dönemine girer ve o şekilde kaydedilir. Bu işlem şirketler için avantaj sağlamaktadır. Alım satım işlemleriyle uğraşmadan, muayene, vergi gibi işlere zaman ayıramayacaksanız araç kiralama sizin için uygun olacaktır. Yalnız Trabzon’da olan işinize odaklanabilir ve aracın yaratabileceği sorunlarla meşgul olmadan işinize devam edebilirsiniz. Firmamızla iletişime geçip daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir