Olağanüstü genel kurul kararı alan Trabzonspor’da Kulüp Başkanı Muharrem Usta basın toplantısı düzenledi. İşte Usta’nın sözleri:  “Türkiye’de kulüplerin büyük sorunu var. 4 büyük kulübün toplam borcu eski parayla 6-7 katrilyon! Ben buradan devlete sesleniyorum. Sakın ha bu borçlar kapatılmasın. Kim bu hale getirdiyse, o borçları onlar kapatsın. Siyaset neden kulüplerin işlerini hallediyor. Trabzonspor camiası 150 milyon Euro’yu kapatamaz mı? Kapatır. Hiçbir şartımız yok, biz kendi dönemimizi kapatacağız. Diğerleri ne yaparsa yapsın.”


“Trabzonspor’un yüzde 51 hissesi kendine aittir. Yüzde 49’u satılabilir ve yüzde 49’u satılmıştır. Yani satılacak hiçbir şeyimiz yok. Yedik bitirdik birbirimizi ama aslında Trabzonspor’u bitirdik! Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri, bu kulübün şehirdeki ufak tefek gayrimenkulleri dışında sahip olduğu tek mülktür. Kartal’da arazimiz yok arkadaşlar, orası bizim değil. Devletin yeri, kiralık.”


“Futbol takımımıza gelecek olursak (Barkovizyona Castillo, Okay Yokuşlu, yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ün fotoğrafları yansıtıldı) ben bu 4 futbolcuyu vallahi de billahi de 40 – 50 milyon euroya satardım. Hala da bu imzayı atabilirim. Ama yapmayacağız…” Muharrem Usta barkovizyonda başkanların borçlarını açıkladı; Nuri Albayrak – 22 milyon Euro (2008)
Sadri Şener – 75 milyon Euro (2013)
İbrahim Hacıosmanoğlu – 156 milyon Euro (2015)
Muharrem Usta – 150 milyon Euro (2018)


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir